Perfumy męskie które uwodzą – jak je wybrać?

2021-05-06

Perfumy męskie pozwalają wyróżnić się nam z tłumu, podkreślić styl i osobowość – pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane.

Perfumy męskie – podstawy wyboru

Wielu mężczyzn może nie doceniać wyglądu butelki lub opakowania perfum, dla nich o wiele ważniejsza jest istota zapachu. Czy ten pasuje do jego wizerunku. W przypadku kobiet jest odwrotnie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że mężczyźni są również podzieleni na różne typy. Dlatego nie jest możliwe, aby dobrać jeden zapach, który będzie uniwersalny dla wszystkich mężczyzn. Perfumy męskie które uwodzą, w przypadku stylu Macho, będą zupełnie czymś innym, niż jeśli chodzi o romantyczną osobowość. Obserwując mężczyznę, możesz określić jego styl, styl życia i cechy charakteru. Wszystko to ma decydujący wpływ na rodzaj zapachu który wybierzesz.

Perfumy męskie dla biznesmenów

We współczesnym świecie biznesmen jest jednym z najczęstszych typów mężczyzn. Jego głównymi cechami są zwykle wytrzymałość, ambicja, koncentracja i celowość. Ziołowo-drzewne zapachy z nutami drzewa sandałowego i cedru są idealne dla takich mężczyzn. Najczęściej ten typ obejmuje też styl macho. W teorii są to mężczyźni, którzy mają krnąbrny charakter. Jednocześnie są umiarkowanie surowi i gotowi do bohaterskich czynów. Ten typ charakteryzuje się perfumami wykorzystującymi olejki eteryczne, bursztyn i paczulę. Nieco odmienne potrzeby mają osoby kreatywne. Taki mężczyzna jest szczery tajemniczy i nieprzewidywalny. To filozofowie, artyści, zmysłowi muzycy, niepowtarzalni aktorzy. Życie nie jest dla nich łatwym ciągiem wydarzeń, liczy się tu każdy najmniejszy szczegół. Tych mężczyzn charakteryzują ciepłe zapachy o nieprzewidywalnych odcieniach. Jeśli chcesz zaskoczyć takich facetów, podejdź do wyboru zapachu bardzo delikatnie i ze szczerymi uczuciami.

Styl sportowy

Perfumy dla mężczyzn tego typu powinny być zarówno energiczne, jak i skromne. Zapachy sportowe powstają z myślą o aktywnych osobach. Wysportowani mężczyźni chcą być na szczycie i poczuć adrenalinę we krwi. Perfumy sportowe mają delikatny i świeży aromat cytrusowy lub morski i są dostępne tylko w postaci wody perfumowanej, lub wody toaletowej. Jeśli zaś twój mężczyzna nosi wyblakłe dżinsy i motocyklową kurtkę, to musisz wiedzieć, że tacy mężczyźni nie są tak prości, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Doskonale sprawdzają się tu typowe męskie zapachy związane z miętą, cechujące się świeżością i lekko wyczuwalnym aromatem.

Pamiętaj też, że główne trendy w męskiej perfumerii to odejście od brutalności i poszukiwanie indywidualności. We współczesnej perfumerii męskiej pojawił się ogromny wybór zapachów i coraz więcej uwagi poświęca się osobowości. Nikt nie chce już być taki jak wszyscy i każdy dąży do uzyskania własnej wyjątkowości. Perfumiarze poszukują kompozycji nietuzinkowych, bardziej inteligentnych i złożonych w brzmieniu, ale o dość prostej kompozycji. Indywidualność bez reguł i stereotypów to jeden z głównych trendów. Przy wyborze perfum radzę poeksperymentować: próbować różnych rzeczy, szukać nowych zapachów. Granice między zapachami damskimi i męskimi coraz bardziej się zacierają, a popyt na zapachy unisex rośnie. Kwiatowe i gourmandowe odcienie w męskich zapachach wyglądają harmonijnie, zwłaszcza wiosną, kiedy zależy nam na lekkości, świeżości.