2021-03-10
Chcąc zatroszczyć się o skórę, warto stosować peeling mechaniczny. Jest to zabieg pielęgnacyjny, którego celem jest złuszczanie martwych komórek naskórka. Współczesna kosmetologia sięga po niego bardzo chętnie – jest to jeden z tych zabiegów, na który kobiety zgłaszają się najczęściej.
Peeling mechaniczny bywa określany również mianem ziarnistego, a także abrazyjnego. Można wykonać go w domu, sięgając po kosmetyki dostępne w każdej drogerii. Tym, co złuszcza martwy naskórek są wówczas cząsteczki ścierające. Drobne ziarenka działają na tarka. Ich rozmiar pozwala wyróżnić peeling drobnoziarnisty oraz gruboziarnisty. Ten pierwszy przeznaczony jest do pielęgnacji twarzy, ten drugi stosować można na ciało. Obecnie coraz częściej rolę drobinek ścierających pełnią zmielone pestki/łupiny owoców, otręby czy morski piasek.
Peeling mechaniczny profesjonalny to:
W przypadku mikrodermabrazji ścieranie dotyczy tylko górnej warstwy naskórka. W dermabrazji zabieg może dotknąć nawet skóry właściwej dlatego tak ważne jest, aby wykonywany był przez doświadczoną osobę posługującą się wysokiej klasy sprzętem.
Jak działa peeling mechaniczny?
Ten prosty zabieg kosmetyczny nie tylko ściera martwe komórki naskórka, ale korzystnie wpływa również na mikrokrążenie krwi. Sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy koloryt. Regularnie złuszczając skórę, można skutecznie poprawić wygląd skóry, która niegdyś zaatakowana była przez trądzik. Ten rodzaj peelingu doskonale radzi sobie bowiem z niewielkimi bliznami potrądzikowymi. Jednocześnie chroni przed powstawaniem nowych zmian, odblokowując ujścia gruczołów łojowych i regulując wydzielanie sebum. Już po jednym zabiegu skóra staje się promienna, miękka w dotyku, po prostu ładna.
Kiedy nie należy wykonywać peelingu mechanicznego?
Jest to rodzaj peelingu, który nie zawsze może być stosowany. Nie poleca się go posiadaczom skóry wrażliwej i nadmiernie suchej. Jest niewskazany również wówczas, gdy problemem są pękające naczynka. Dermatolodzy i kosmetolodzy zgodnie twierdzą, że nie powinien być wykonywany, jeśli na powierzchni skóry znajdują się stany zapalne bądź aktywne zmiany trądzikowe. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również choroby skóry, zarówno te o podłożu bakteryjnym, jak i grzybiczym oraz wirusowym.
Regularne ścieranie martwych komórek naskórka powinno stać się nawykiem. Zabieg można wykonać zarówno samodzielnie, jak i oddać się w ręce profesjonalistów, stawiając na dobry salon kosmetyczny.